Nabídka masáží

Má nabídka masáží

Nabízím vám masáže celého těla nebo jednotlivých částí podle potřeby klienta. Mohu se pak soustředit pouze na šíji, záda, hrudník a břicho či paže nebo nohy. Do masáží vkládám také reiki energii, takže je účinnější, více se u ní uvolníte a odejdete jako znovuzrození.
Energii Reiki však pro ty, kteří jí z jakého koli důvodu nechtějí, vžádném případě nebudu nutit.

Masáže se v dnešní době staly nedílnou součástí našeho života. Jejich prostřednictvím se můžeme cítit zdravějšími, svobodnějšími od starostí a také se můžeme zbavit zbytečného napětí. Proto bych rád o nich zde něco napsal.

O masáži podrobněji

Masáže provázeji lidstvo od začátku římské a egyptské civilizace. Dopřávali si je vysoce postavení muži, ženy a válečníci, kteří táhli do boje. Nyní si je můžete dopřát i vy… přestože třeba nikam netáhnete!

Masáže pomáhají od jinak neléčitelných potíží jako např. bolesti zad, krční páteře a těla vůbec. S jejich pomocí je také možné uvolňovat napětí, zahnat únavu (neplatí pro maséra) a zmírnit účinky každodenního stresu. Masáže napomáhají celkové regeneraci, pomáhají tělu odbourávat škodlivé látky ve svalech, vnitřních orgánech a čistí lymfatický systém. Správná masáž, by měla mít uvolňující a osvěžující účinek.

Masáže jsou nejen klasické, jaké většinou známe dnes, ale i čínské, thajské, egyptské a další. Provádějí se v různých polohách i za různých okolností. Každá civilizace a kultura, která se na planetě Zemi v dávných dobách vyskytovala, si masáže přizpůsobila svým potřebám a vtiskla jim neopakovatelný a konkrétní význam.

Jednou z cest, jak je možné při masáži tělu ještě účinněji pomoci, je práce maséra s energií reiki. Při masáži by klient měl být uvolněný. Potom bude zřetelně cítit, jak se zbavuje únavy i napětí.

Masáž se může projevovat nejen uvolňujícím a blahodárným účinkem, ale někdy různou reakcí organismu. Pokud je však masáž provedena správně, měla by být reakce snesitelná a trvat maximálně jeden den po masáži. Každý člověk prožívá masáže jinak, proto i jeho reakce budou individuální.

Může se stát, že budete po masáži prožívat různé pocity chladu, dostaví se bolest svalů a pokud je v těle zánět, začne bolet hlava. V těhotenství se při klasické masáži doporučuje velká obezřetnost a určitě je dobré poradit se s lékařem. Není vhodná ani v době zvýšené tělesné teploty klienta a dalších onemocněních. Masáž by mohla být nebezpečná při nadměrném zvýšení tlaku, cévních poruchách nebo při onemocnění srdce. Nedoporučuje se provádět u žen při menstruaci, pokud klientka má v tomto stavu ještě jiné obtíže, jako křeče v podbřišku, nebo nadměrné bolesti hlavy a ženských orgánů.

V takových případech, může masáž způsobit spoustu potíží, s jejichž odstraněním by musel pomoci lékař. Pokud jste si vědomi, že máte podobné obtíže či stavy, je dobré poradit se se svým lékařem. Ten posoudí, zda je pro vás je masáž vhodná nebo ne.